KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16165291
*
nr 1616 5291
Erik Rudestad
(1899-1977), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1965, "Sommarbris, Runmarö skärgård". Olja på pannå, 22x27 cm, yttermått inklusive ram: 32x36 cm
Erik Rudestad, svensk målare född i Stockholm 1899, död 1977.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 20:37:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 08:11:32
1
100 kr
29/4 18:13:17
2
Vinnande bud
29/4 18:42:58
1
200 kr
29/4 18:42:58
2
250 kr (Budbetjänt)
29/4 18:43:04
1
300 kr
29/4 18:43:04
2
350 kr (Budbetjänt)
29/4 18:43:56
1
400 kr
29/4 18:43:56
2
450 kr (Budbetjänt)
29/4 18:44:07
1
500 kr
29/4 18:44:07
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Erik Rudestad
Erik Rudestad, svensk målare född i Stockholm 1899, död 1977.
Läs mer om Erik Rudestad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik rudestad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Erik Rudestad
Erik Rudestad, svensk målare född i Stockholm 1899, död 1977.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Erik Rudestad
nr 1616 5291
Erik Rudestad
(1899-1977), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1965, "Sommarbris, Runmarö skärgård". Olja på pannå, 22x27 cm, yttermått inklusive ram: 32x36 cm
Erik Rudestad, svensk målare född i Stockholm 1899, död 1977.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/4 08:11:32 | 1 | 100 kr |
29/4 18:13:17 | 2 | Vinnande bud |
29/4 18:42:58 | 1 | 200 kr |
29/4 18:42:58 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
29/4 18:43:04 | 1 | 300 kr |
29/4 18:43:04 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
29/4 18:43:56 | 1 | 400 kr |
29/4 18:43:56 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
29/4 18:44:07 | 1 | 500 kr |
29/4 18:44:07 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Erik Rudestad
Erik Rudestad, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1899, död 1977.Läs mer om Erik Rudestad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik rudestad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37